Program 21 sierpnia 2017  

 

17.00 Koncert kameralny

Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie

Andreas Staier Andreas Staier (fortepian historyczny) - Jeden z czołowych klawesynistów i pianistów znanym z mistrzowskich wykonań repertuaru barokowego, klasycznego i romantycznego. więcej »

 

Lorenzo Coppola Lorenzo Coppola (klarnet) - Współpracuje z zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie historycznym. Czerpiąc ze swojego doświadczenia oraz wiedzy o dawnych praktykach wykonawczych, prowadzi warsztaty poświęcone pracy orkiestry bez dyrygenta podczas prób i koncertów. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Johannes Brahms

 • Sonata f-moll na klarnet i fortepian op. 120 nr 1

Arnold Schönberg

 • 6 Klavierstücke op. 19

Robert Schumann

 • 3 Fantasiestücke na klarnet i fortepian op. 73

[przerwa]

Alban Berg

 • 4 Utwory na klarnet i fortepian op. 5

Johannes Brahms

 • Sonata Es-dur na klarnet i fortepian op. 120 nr 2

 

21.00 Koncert oratoryjny

Bazylika Św. Krzyża

news Kateřina Kněžíková (sopran)

 

Luciana Mancini Luciana Mancini (alt) - Mezzosopran. Urodzona w rodzinie chilijsko-szwedzkiej artystka jest absolwentką Królewskiego Konserwatorium w Hadze więcej »

 

Aneta Petrasová Aneta Petrasová (alt) - Młoda czeska mezzosopranistka, uczyła się gry na flecie, a następnie śpiewu operowego w szkole muzycznej w Pradze w klasie Christine Kluge. więcej »

 

news Václav Čížek (tenor)

 

Yannis François Yannis François (bas) - Bas-baryton. Urodzony w Gwadelupie, karierę rozpoczynał jako tancerz; jest absolwentem szkoły École-Atelier Rudra Béjart w Lozannie, należał do zespołu Béjart Ballet. Jednocześnie studiował na wydziale wokalnym konserwatorium w Lozannie pod kierunkiem Gary'ego Magby'ego. więcej »

 

Michał Dembiński Michał Dembiński (bas) - Bas. Urodził się w 1988 r. w Tarnowie. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego. więcej »

 

Jan Martiník Jan Martiník (bas) - Młody czeski bas Jan Martiník studiował w Konserwatorium i na Uniwersytecie w Ostrawie oraz w Accademia Rossiniana w Pesaro. więcej »

 

 

Collegium 1704 Collegium 1704

 

Václav Luks Václav Luks (dyrygent) - Czeski dyrygent, klawesynista i waltornista. więcej »

 

W PROGRAMIE:

Jan Dismas Zelenka

 • Requiem D-dur ZWV 46 (dla Augusta II Mocnego, króla polskiego)
 • Invitatorium: Antiphona et Psalmus „Regem cui omnia vivunt” z Officium defunctorum ZWV 47 (1733)

Johann Sebastian Bach

 • Kantata Ich habe genug BWV 82

ODWIEDŹ
STRONY: