Chopin i jego Europa Chopin i jego Europa

Sebastian Aleksandrowicz Sebastian Aleksandrowicz - Od 1996 roku solista orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, a od 2007 roku pierwszy oboista Filharmonii Wrocławskiej. więcej »

Występy festiwalowe: 18.08.2015


Ryszard  Alzin Ryszard Alzin - Pianista i kompozytor. Zdobywca wielu prestiżowych nagród. Student II roku studiów magisterskich w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza oraz student II roku studiów licencjackich w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej i prof. Marii Gabryś na UMFC w Warszawie. więcej »

Występy festiwalowe: 18.08.2015


Piotr Anderszewski Piotr Anderszewski - Uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia więcej »

Występy festiwalowe: 25.08.2015


Vladimir Ashkenazy Vladimir Ashkenazy - Wybitny rosyjski pianista-wirtuoz, kameralista i kapelmistrz. Jest dyrektorem muzycznym European Union Youth Orchestra oraz honorowym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Islandii i tokijskiej Orkiestry Symfonicznej NHK. więcej »

Występy festiwalowe: 27.08.2015, 28.08.2015


Yulianna Avdeeva Yulianna Avdeeva - Zwyciężczyni Konkursu Chopinowskiego w 2010 r. Wielokrotnie występowała na Festiwalu „Chopin i jego Europa”. więcej »

Występy festiwalowe: 29.08.2015


Tymoteusz Bies Tymoteusz Bies - Polski pianista. Laureat licznych dziecięcych i młodzieżowych konkursów, a także Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013) i Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam". więcej »

Występy festiwalowe: 20.08.2015


Rafał Błaszczyk Rafał Błaszczyk - Pianista, student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2012 r. współpracuje z Filharmonią Pomorską. Koncertuje w kraju i za granicą. więcej »

Występy festiwalowe: 24.08.2015


Evgeni  Bozhanov Evgeni Bozhanov - Bułgarski pianista. Karierę pianistyczną rozpoczął zdobywając nagrody na tak uznanych konkursach jak: im. Królowej Elżbiety w Brukseli, im. Światosława Richtera w Moskwie, im. Vana Cliburna w Fort Worth i im. Fryderyka Chopina w Warszawie. więcej »

Występy festiwalowe: 28.08.2015


Łukasz Byrdy Łukasz Byrdy - Polski pianista. Laureat licznych konkursów, m.in. „Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy i „Halina Czemy-Stefańska in memoriam" w Poznaniu, a ponadto konkursów w Płocku, Zabrzu, Koninie, Antoninie, Szafarni, Jeleniej Górze, Warszawie. więcej »

Występy festiwalowe: 20.08.2015


Bertrand  Chamayou Bertrand Chamayou - Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił w klasie Jeana-Françoisa Heissera w Konserwatorium Paryskim, a następnie w Londynie pod kierunkiem Marii Curcio. więcej »

Występy festiwalowe: 27.08.2015


Krzysztof  Chorzelski Krzysztof Chorzelski - Skrzypek - solista i kameralista ceniony w międzynarodowym świecie muzycznym. Od 1996 r. współtworzy Belcea Quartet, z którym koncertował na najbardziej prestiżowych scenach świata. Jest profesorem w klasie skrzypiec w Londyńskiej Guildhall School of Music and Drama. więcej »

Występy festiwalowe: 17.08.2015


Akiko Ebi Akiko Ebi - Pianistka japońska, laureatka V nagrody X Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Była jurorem w najważniejszych międzynarodowych konkursów pianistycznych. Każdego roku pojawia się na wielu prestiżowych festiwalach w Europie, Japonii i USA. więcej »

Występy festiwalowe: 21.08.2015


Nelson Freire Nelson Freire - Jeden z najwybitniejszych pianistów naszych czasów, zwycięzca konkursu w Lizbonie. Otrzymał międzynarodowe wyróżnienia i odznaczenia oraz regularnie współpracuje z najlepszymi orkiestrami, dyrygentami i zespołami. więcej »

Występy festiwalowe: 28.08.2015


Sol  Gabetta Sol Gabetta - Wiolonczelistka SOL GABETTA zdobyła międzynarodowe uznanie w 2004 r., wygrywając Crédit Suisse Young Artist Award i debiutując z Wiener Philharmoniker i Walerym Gergieve więcej »

Występy festiwalowe: 27.08.2015


Lukas  Geniušas Lukas Geniušas - Rosyjski pianista, laureat wielu młodzieżowych konkursów pianistycznych, zdobywca II nagrody na Scottish International Piano Competition w 2007 r. Zwycięzca konkursu pianistycznego German Piano Award we Frankfurcie nad Menem (2012) więcej »

Występy festiwalowe: 17.08.2015


Philippe Giusiano Philippe Giusiano - Pianista francuski, laureat II nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Brał udział w wielu europejskich festiwalach, występował na całym świecie. Prowadzi zajęcia ze studentami w Polsce i w Japonii. więcej »

Występy festiwalowe: 23.08.2015


Per Arne Glorvigen Per Arne Glorvigen - Per Arne Glorvigen znajduję się wśród czołowych bandoneonistów naszych czasów. Wykonywał swoje utwory w całej Europie. Nagrywał dla wielu renomowanych wytwórni takich, jak Auvidis, Nonesuch, Teldec, Deutsche Grammophon, Sony Classical, EMI Classics i SIMAX. więcej »

Występy festiwalowe: 26.08.2015


Matthias  Goerne Matthias Goerne - Jeden z najbardziej cenionych na świecie wokalistów (baryton), często goszczącym na słynnych festiwalach i w największych salach koncertowych. więcej »

Występy festiwalowe: 25.08.2015


Adam Goździewski Adam Goździewski - Polski pianista. Laureat szeregu nagród w prestiżowych konkursach pianistycznych. Zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Narwie (Estonia). więcej »

Występy festiwalowe: 21.08.2015


Maciej Grzybowski Maciej Grzybowski - Pianista i kameralista. W 2014 r. udał się w trzecie tournée po Stanach Zjednoczonych (Seattle, Sarasota). W 2015 r. koncertował w Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. więcej »

Występy festiwalowe: 17.08.2015, 18.08.2015

ODWIEDŹ
STRONY: