Aktualności Aktualności

news 29.08.2011 Mocne uderzenie, czyli kobiety atakują
Tegoroczny festiwal Chopin i Jego Europa opanowały pianistki mające wręcz dynamit w palcach. W porównaniu z nimi wielu pianistów to wydelikacone, subtelne i mało męskie istoty. więcej »


news 29.08.2011 Przeboje i odkrycia
Kto lubi słuchać znanych utworów, będzie usatysfakcjonowany. Kto czeka na muzyczne odkrycia – także. Ostatni tydzień festiwalu „Chopin i jego Europa” powinien zadowolić wszystkich. więcej »


news 24.08.2011 Święto muzyki z Chopinem i Lisztem w Warszawie
I nie tylko z tym kompozytorem, ponieważ równie ważną rolę w programie festiwalu Chopin i Jego Europa pełni w tym roku muzyka Franciszka Liszta, ze względu na 200. rocznicę urodzin tego kompozytora. więcej »


news 23.08.2011 Transmisje koncertów w Programie II Polskiego Radia
Polskie Radio Program II zaprasza na transmisje koncertów festiwalowych. więcej »


news 23.08.2011 Philippe Herreweghe: Step to świetna muzyka!
"Noskowskiego gram na prośbę Stanisława Leszczyńskiego. Zgodziłem sie, chociaż nawet nie znałem nazwiska tego kompozytora." więcej »


news 19.08.2011 Tańczący z klasykami
Ubiegłoroczni triumfatorzy Konkursu Chopinowskiego są w coraz lepszej formie i potrafią sprawić niejedną niespodziankę. Takich przyjemnych zaskoczeń z ich strony dostarczy z pewnością festiwal. więcej »


news 18.08.2011 Rozpoczął się Festiwal "Chopin i jego Europa"
X Symfonia Fis-dur Gustawa Mahlera i Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina w wykonaniu laureata Konkursu Chopinowskiego Evgenia Bozhanova znalazły się w programie koncertu, który we wtorek rozpoczął VII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”. Uczta muzyczna potrwa do 1 września. więcej »


news 11.08.2011 ZJAZD GWIAZD
Każda kolejna edycja festiwalu Chopin i jego Europa wydaje się coraz ciekawsza. Podczas tegorocznej, siódmej już odsłony sensacją będzie występ Marthy Argerich, która z czwórką muzyków wykona Kwintet Juliusza Zarębskiego. więcej »


news 11.08.2011 INSTRUMENTY NIE STARZEJĄ SIĘ
"Chopin i jego Europa" rozwinął w świecie modę na inne granie klasyki. W tym roku festiwal ma kolejne pomysły. Jak jeszcze można potraktować Chopina, gdy przerabiano go już na jazzowo, rockowo, operowo lub grano w stylu flamenco. więcej »

ODWIEDŹ
STRONY: