10. Festiwal Chopin i jego Europa 10. Festiwal Chopin i jego Europa

 

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 sierpnia z powodu choroby Marthy Argerich, III Koncert fortepianowy C-dur op. 36 Siergieja Prokofiewa wykona Alexander Gavrylyuk.
Z tego powodu, na specjalne Państwa życzenie przyjmujemy zwroty biletow. Zakupione w kasach Muzeum Fryderyka Chopina lub Filharmonii Narodowej można zwracac w kasach Muzeum, natomiast zakupione online prosimy zgłaszac na adres srzepinska@nifc.pl. Zgłoszenia zwrotów przyjmujemy do momentu rozpoczęcia koncertu 26 sierpnia o godzinie 20.00. Późniejsze zgłoszenia nie będą mogły być rozpatrzone pozytywnie.

 

10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny CHOPIN I JEGO EUROPA
Od Chopina i Griega do Panufnika
15-31 sierpnia 2014 roku

Organizacja:

  • NARODOWY INSTYTUT FRYDERYKA CHOPINA
  • POLSKIE RADIO Program 2
  • FILHARMONIA NARODOWA
  • MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

 

UWAGA!

Szanowni Państwo, informujemy, że zakup biletów online jest możliwy najpóźniej 2 godziny przed koncertem.

Szanowni Państwo, zwracamy szczególną uwagę Państwa na zmianę godzin koncertu w stosunku do pierwotnie planowanej. Koncert kameralny w Studiu Koncertowym Polskiego Radia 23 sierpnia odbędzie się o godz. 17, natomiast koncert symfoniczny w Studiu Koncertowym Polskiego Radia 28 sierpnia odbędzie się o godz. 17. Jednocześnie przypominamy, iż Recital harfowy Xaviera de Maistra 27 sierpnia o godz. 17 odbędzie się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

Ponad 30 koncertów: recitale, koncerty kameralne, koncerty symfoniczne, jazzowy, opera, muzyka polska od Chopina do współczesności, muzyka norweska od Tellefsena i Griega do Nordheima, muzyka romantyczna, Koncert Griega w oryginalnym brzmieniu, przeboje muzyki klasycznej, wielcy wykonawcy, debiuty.

Dejan Lazić, Maria João Pires, Dang Thai Son, Andreas Staier, Peter Jablonski, Alexander Melnikov, Alexey Zuev, Tobias Koch, Martha Argerich, Jorge Luís Prats, Inon Barnatan, Raffaela Milanesi, Stephen Isserlis, Dénes Várjon, Jan Lisiecki, Janusz Olejniczak, Szábolcs Esztényi, Eugene Indjic, Tomasz Stańko, Soyoung Yoon, Nelson Goerner, Hana Blažiková, Olli Mustonen, Yulianna Avdeeva, Clare Hammond, Xavier de Maistre, Aleksandra Kuls, Katarzyna Gołofit, Sarah Louvion, Erzhan Kulibaev, Marcin Zdunik, Andrzej Bauer

Belcea Quartet, Apollon Musagète Quartet, Orkiestra XVIII Wieku, Trondheim Symfoniorkester, Sinfonia Varsovia, Concerto Köln, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Collegium 1704

Frans Brűggen, Ed Spanjaard, Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, Marek Moś, Michael Güttler, Krzysztof Urbański, Václav Luks

FORTEPIANY: Erard (1838, 1849), Pleyel (1848, 1856), Graf (kopia instrument z ok. 1819), Steinway (2006), Yamaha  CFX, Bösendorfer 280

Dyrektor Artystyczny: STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Program do pobrania

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie.
29.07.2014


ODWIEDŹ
STRONY: