Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Ryszard Latecki

Ryszard Latecki

Ryszard Latecki

Polski muzyk, multi-instrumentalista, wynalazca latary, czyli półprogowej gitary. Gra i nagrywa z czołowymi muzykami polskimi m.in. Jerzym Kornowiczem, Tadeuszem Wieleckim, Krzysztofem Knittelem i Tadeuszem Sudnikiem, z którymi tworzy Grupę Kawalerów Błotnych, a także Włodzimierzem Kiniorskim, Mieczysławem Litwińskim, Tomaszem Gwincińskim, Krzysztofem Wroną.

Uprawia muzykę nazywaną "improwizowaną muzyką intuicyjną". Jest to muzyka, która czerpie z takich źródeł jak jazz, etno czy muzyka klasyczna i współczesna.

Jest autorem muzycznych instalacji i performance'ów. Współpracował z warszawskim Teatrem Academia, gdzie uruchomił odbywający się obecnie rokrocznie cykl koncertów SĄSIEDZI DLA SĄSIADÓW.

Muzyka jest największa pasją Lateckiego, zajmuje się jednak również projektowaniem oraz nadzorem plastycznym wystaw targowych. W połowie lat dziewięćdziesiątych wyprodukował, wraz z Michałem Tarkowskim i Jackiem Kleyffem, kilka filmów muzycznych, w tym Stalowe Marzenie, Mam Ducha, Duch Ma Mnie, Na Sześć.


 

Wg kategorii: