Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Rafał Mokrzycki

Rafał Mokrzycki

Rafał Mokrzycki

Urodził się w Warszawie w 1991 roku. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Jerzego Sterczyńskiego. W ramach programu stypendialnego ERASMUS kształcił się pod kierunkiem prof. Avedisa Kouyoumdjiana w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. W zakresie kameralistyki fortepianowej pracował pod kierunkiem prof. Barbary Halskiej i prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. W 2010 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Karaś-Krasztel.

Jest laureatem nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym: Valletta International Piano Competition na Malcie, Academic Chamber Music Competition w Jurmali na Łotwie, Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Szymanowski In Memoriam w Warszawie oraz Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie. Jest także półfinalistą Jeunesses International Music Competition w Bukareszcie oraz Johannes Brahms Wettbewerb w Pörtschach w Austrii. W latach 2005-2010 był objęty programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, był również stypendystą Fundacji im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Wykonuje repertuar zarówno solowy jak i kameralny. Występował z Warszawską Orkiestrą Smyczkową im. Zenona Brzewskiego oraz Lwowską Orkiestrą Kameralną. Grał w wielu warszawskich salach koncertowych, m.in.: w Sali Balowej Zamku Królewskiego, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, w Pałacu Szustra, sali koncertowej Państwowego Wydawnictwa Muzycznego i Muzeum Fryderyka Chopina, jak również w Filharmonii Lwowskiej i Filharmonii Opolskiej. Występował w Polsce, Chinach, Niemczech, Austrii, Rumunii, Turcji, na Łotwie, Ukrainie, Malcie i na Słowacji. Pianista jest zapraszany do udziału w licznych festiwalach, m.in Sacrum non Profanum w Trzęsaczu w 2009 roku, Gulangyu Polish Music Week in Summer w Xiamen w Chinach w 2014 roku, Valletta Piano Festival na Malcie w 2015 roku oraz Festiwalu im. I. J. Paderewskiego w Warszawie w 2015 roku.

 


 

Wg kategorii: