Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Szymon Nehring

Szymon Nehring

Szymon Nehring

Wyróżniony na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2015). 

Urodził się 29 września 1995 r. w Krakowie. Naukę gry rozpoczął w wieku pięciu lat. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną w rodzinnym mieście. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w Jeleniej Górze, Budapeszcie, Petersburgu, Narwie, Żychlinie koło Konina. W 2014 r. sięgnął po najwyższe laury oraz wyróżnienie za wykonanie utworu Chopina na Konkursie im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, II nagrodę „Premio Akademia" w Rzymie, I nagrodę i wyróżnienie za wykonanie nokturnu Chopina w Poznaniu. Występował jako solista z orkiestrami symfonicznymi w Jeleniej Górze i Tallinie, a także orkiestrami Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i Lwowskiej.

W 2015 roku artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu "Chopin i jego Europa".

W 2017 roku zdobył pierwszą nagrodę w 15. Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina. Jury przyznało mu także dwie nagrody publiczności (Yehuda i Dolinie Izrael), nagrodę Młodego Jury, a także nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Chopina oraz Advance Studies Prize – dla pianisty do 22 roku życia. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Nagrania dostępne na oficjalnej stronie konkursu:http://pl.chopincompetition2015.com  


 

Wg kategorii:

 
Galeria fotografii »
 
mini mini
mini mini
mini