Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres

Anna Miernik-Sobula

Anna Miernik-Sobula

Anna Miernik-Sobula jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie w klasie fortepianu prof. Sławomira Zubrzyckiego.

Pianistka zdobyła szereg nagród w międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in.: w kategorii solowej - trzecią nagrodę w konkursach w Treviso (2011) i w Taurisano (2012); wyróżnienie w Turnieju Pianistycznym w Krakowie (2011); w kategorii zespołów kameralnych - pierwszą nagrodę w konkursach w Belgradzie (Serbia, 2011) oraz w Izabelinie (Polska, 2013), drugą nagrodę w konkursach w Luksemburgu (2012), w Treviso (Włochy, 2011), we Lwowie (Ukraina, 2012), w Taurisano (Włochy, 2012).

Swoje umiejętności doskonaliła w czasie kursów mistrzowskich prowadzonych  m.in.  przez: prof. P. Badurę-Skodę, D. Yoffe, G. Nadora, B. Canino, C. Cebro, K. Popową-Zydroń.

Pianistka koncertuje jako solistka, kameralistka oraz członek orkiestry. Z recitalami wystąpiła m.in.: na Zamku Królewskim w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Sali Balowej w Krynicy-Zdroju, w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego wystąpiła w Sali Filharmonii Krakowskiej z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Pawła Przytockiego oraz na Międzynarodowym Festiwalu im. Księcia Ogińskiego w Iwoniczu-Zdroju z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego. W 2012 roku dokonała polskiego prawykonania utworu W. Hekstera - Credences of summer na skrzypce, klarnet i fortepian.

Za dotychczasowe osiągnięcia artystycznego i naukowe pianistka otrzymała m.in. Stypendium  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011/2012), Stypendium Stołecznego Królewskiego Miasta (2011/2012), Stypendium Sapere Auso - Małopolskiej Fundacji Stypendialnej (2012/2013), stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012/2013) oraz Dyplom Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (2013).


 

Wg kategorii: