Osoby związane z Chopinem Osoby związane z Chopinem

  • Bibliografia
  • Filmografia
  • Biogram
  • Adres
Anna Marchwińska

Anna Marchwińska

Anna Marchwińska

Pianistka specjalizująca się w kameralistyce - współpracuje zarówno z instrumentalistami jak i wokalistami. Studiowała na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a także na Stanford University i The Juilliard School of Music pod kierunkiem znakomitych pedagogów takich jak: Bronisława Kawalla, Jerzy Marchwiński, Sam Sanders i Brian Zeger.

Jest laureatką wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych. Występuje w Europie i Stanach Zjednoczonych. Koncertowała m.in.  w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall i Alice Tully Hall, w Kennedy Center w Waszyngtonie, Kimmel Center w Filadelfii, Concertgebouw w Amsterdamie i na Rossini Opera Festival w Pesaro. 

Regularnie współpracuje z wybitnymi polskimi artystami, takimi jak: Ewa Podleś, Małgorzata Walewska, Mariusz Kwiecień, Artur Ruciński.

W latach 1997-2001 była wykładowcą w Juilliard School of Music w Nowym Jorku, współpracowała także z New Yokr City Opera i Metropolitan Opera. Brała udział w letnich festiwalach muzycznych m.in. Programme w San Francisco, Chautauqua Festival i Bregenz Festspiele. Obecnie regularnie współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową, gdzie od kwietnia 2010 roku jest kierownikiem korepetytorów solistów. 

W 2011 roku artystka wystąpiła w Warszawie podczas festiwalu "Chopin i jego Europa".


 

Wg kategorii: